Zapraszamy na nasz profil w serwisie FACEBOOK.

O hodowli (Bez Futra *PL)

Co to jest pseudohodowla? CCA FPL Royal Canin

Jesteśmy małą domową hodowlą która została zarejestrowana w klubie miłośników kotów Cat Club Animals Bydgoszcz który działa pod patronatem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, w związku z czym działamy w 100% legalnie i nasze koty posiadają respektowane na całym świecie rodowody. Nie ma możliwości odbioru kociaka bez rodowodu lub anonimowo bez pisemnej umowy (popieramy akcję STOP pseudohodowcom: Rasowy = Rodowodowy).

Kocięta z naszej hodowli mogą odejść dopiero po trzech miesiącach od urodzenia, gdy staną się w pełni samodzielne (korzystanie z kuwety oraz drapaka). Każde z nich posiada zaświadczenie weterynaryjne o stanie zdrowia, jest dwukrotnie szczepione i odrobaczone, oraz posiada wszczepiony chip identyfikacyjny. Kociaki dostają również wyprawkę na pierwsze dni w nowym domu (stosowany w naszej hodowli pokarm ROYAL CANIN, ulubioną zabawkę i kocyk). Nowym właścicielom zostaną przekazane wszystkie potrzebne informacje dotyczące żywienia i opieki, a i w przyszłości chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.
Aktualny miot można osobiście obejrzeć (i zarezerować ulubieńca) odwiedzając naszą hodowlę w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Osobista wizyta jest możliwa dopiero po zakończeniu cyklu szczepień u kociąt o czym poinformujemy w nowościach.

Drapaki.pl - sklep internetowy z drapakami Champion federacji Felis Polonia!

Dodatkowo pragniemy poinformować, że nasza kotka (Aishell) oraz kocurek (PiramideJasper) zostali wielokrotnie docenieni na ogólnopolskich wystawach i dumnie noszą prestiżowy tytuł Championa federacji FPL, co gwarantuje piękne i zdrowe potomstwo.

Dlaczego sfinks?
W moim domu zawsze obecne były zwierzeta. Psy, koty, szczury, chomiki, myszki oraz świnki morskie - wszystkie były traktowane jak członkowie rodziny. Gdy pierwszy raz zobaczyłam bezwłosego kota w telewizji, od razu mi sie spodobał. Od tamtej pory zaczęłam przeglądać wszystkie informacje na temat kotów bez sierści które potwierdziły, że ta rasa jest nie tylko piękna ale ma również cudny charakter którego nie da się opisać w kilku zdaniach - trzeba go osobiście poznać. Po dwumiesięcznym poszukiwaniu swojej idealnej kotki znalazłam Aishell z hodowli w Poznaniu i w taki sposób znalazła się u mnie w styczniu 2012 roku. Od tej pory bierze czynny udział w naszym życiu.

Dane kontaktowe:


O rasie (sfinks kanadyjski bezwłosy)

Historia

Bezwłosy kot (Francja, rok 1966). Pierwszy sfinks narodził się w miocie zwykłych kotów krótkowłosych w 1966 w Toronto w Kanadzie. Nie była to jednak pierwsza bezwłosa mutacja, bowiem w tym samym roku we Francji również zgłoszono wystąpienie kota bez sierści. Także w XIX wieku hodowano przez krótki czas rasę zwaną "meksykańskim kotem bezwłosym".

Pierwsze koty meksykańskie bezwłose (rok 1902). Aby stworzyc rasę jaką znamy dziś, przez wiele lat hodowcy europejscy i północnoamerykańscy prowadzili selektywną hodowlę bezwłosych kotów. We wczesnych latach siedemdziesiątych rozpoczęto w Holandii pierwsze programy hodowli nowej rasy. Ścisła współpraca hodowców ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Holandii szybko poszerzyła początkowo niewielki materiał hodowlany. W ostatnim czasie wprowadza się do hodowli sfinksów przede wszystkim europejskie lub amerykańskie koty krótkowłose, gdyż okazało się, że w dalszej perspektywie reksy wywierałyby ujemny wpływ z powodu dziedzicznej skłonności do patologicznych skurczów mięśni.

Pierwszy łysy kanadyjczyk został zarejestrowany przez przez amerykańskie The Cat Fanciers’ Association (CFA) w lutym 1998. Natychmiast wzbudził on zainteresowanie hodowców, którzy zapragnęli mieć tak pięknego i egzotycznego kota.

Budowa

Aishell z hodowli BezFutra*PL.

Kot posiada bezwłosą skórę przypominająca w dotyku zamsz i delikatny meszek na pyszczku, uszach, stopach, ogonie i grzbiecie.

Ciało mają średnich rozmiarów, dość wydłużone, z szeroką, dobrze wykształconą klatką piersiową i silnie uwydatnionym brzuchem, co wywołuje wrażenie jakby zawsze były najedzone. Są dobrze umięśnione i mają mocną budowę kości. Kończyny mają właściwe proporcje w stosunku do reszty ciała, również są dobrze umięśnione, tylne nieco dłuższe od przednich. Zakończenie łap jest owalne z długimi i wysmukłymi palcami, opuszki łap sfinksów są silniej rozwinięte niż u przedstawicieli innych ras.

Głowa jest średniej wielkości o kształcie spłaszczonego klina z harmonijnymi zaokrągleniami (kształt przypomina cytrynę). Nos jest średniej długości z silnym zagłębieniem u nasady. Oczy duże i szeroko rozwarte są ustawione lekko skośnie i w dużej odległości od siebie. Powinny być zielone lub brązowe jak orzechy laskowe. Uszy są duże i sterczące, szerokie u nasady i szeroko otwarte. Powinny być osadzone nie za wysoko i nie za nisko, w miarę możliwości nieowłosione, zwłaszcza wewnątrz małżowiny usznej.

Skóra sfinksów jest w dotyku ciepła, w niektórych miejscach, takich jak okolice barków, stawów tylnych kończyn oraz szyi i głowy, wyraźnie pofałdowana. Im więcej sfinks ma fałd na skórze, tym cenniejszy jest dla hodowli. Szczątki futra na końcu ogona lub na brzuchu są dopuszczalne. Większość sfinksów wcale nie ma wąsów, u niektórych są ich resztki.

Sfinksy są bardzo płodne, jednak wychowanie potomstwa wymaga dużego zaangażowania hodowcy.

Charakterystyczne cechy sfinksa: